Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Przykry zapach z ust - problem natury nie tylko towarzyskiej.

Sprawą nieprzyjemnego zapachu z ust w ostatnim czasie zajęli się wreszcie naukowcy. Wcześniejsze przekonanie, że przykry zapach z ust pochodzi z żołądka, jest tylko częściowo prawdziwe. Podobno tylko u około 10 procent. osób, dotkniętych tą przypadłością, przyczyna rzeczywiście leży w przewodzie pokarmowym. U większości przyczyna znajduje się w jamie ustnej, a konkretnie w przestrzeniach międzyzębowych i naSkrobaczki Curaprox CTC grzbiecie języka.
Część bakterii tworzących płytkę na zębach i zasiedlających grzbiet języka (szczególnie jego tylną część) wydziela przykre, siarkowe gazy, jako produkty przemiany materii. 
Prace naukowe mówią, że prawie 2/3 bakterii rezydujących w jamie ustnej zasiedla właśnie grzbiet języka. Inni twierdzą, że to tylko ponad 50 proc. Wszystko jedno ile ich jest - stanowią poważny problem. Jest to przecież źródło zakażenia dla jamy ustnej i całego organizmu. Mimo gruntownego mycia zębów następuje szybka inwazja - reinfekcja z "sąsiedztwa", czyli grzbietu języka.Nalot językowy jest pożywką dla bakterii wywołujących zapalenie dziąseł i choroby przyzębia!Co robić?

Recepta jest prosta: usunąć mechanicznie płytkę bakteryjną głównie z przestrzeni międzyzębowych i grzbietu języka. Zasada taka sama, jak przy myciu zębów: gruntownie, nie uszkadzając podłoża.

Mechaniczne czyszczenie grzbietu języka jest integralną częścią profilaktyki chorób jamy ustnej. W higienie domowej, można użyć do tego specjalnych skrobaczek do języka. Powinny one być płaskie, tak, aby zebrały jak najwięcej, daleko z grzbietu języka.

Codzienne, konsekwentne i gruntowne czyszczenie łuków zębowych, przestrzeni międzyzębowych  i grzbietu języka powinno usunąć przykry zapach z ust.Jak używać skrobaczki Curaprox CTCCzyszczenie grzbietu języka specjalnymi skrobaczkami nie jest nowością. Od tysięcy lat (tak, tak!) praktykuje się to w tradycyjnej medycynie chińskiej i indyjskiej. W starożytnym Egipcie świeży oddech gwarantował życie bez trosk, w harmonii z bogami. Czynność ta rozpowszechniona jest także w świecie arabskim. Tylko w Europie Środkowej zwyczaj ten nie był i nie jest częścią kultury ciała. Dlatego, w obecnym stanie wiedzy, jest to nieodzowna część profilaktyki jamy ustnej.

Autor: lek.stom. Teresa Fehrenbach

Podziel się swoim komentarzem z innymi

Polecane

pixel