Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Szczoteczka jednopęczkowa - właściwy wybór, aby motywować

Czy to naprawdę szczoteczka? Nie da się umyć zębów w lepszy sposób: ząb po zębie, dokładnie aż do nasady linii dziąsła. Dr Jiri Sedelmayer (specjalista profilaktyki chorób jamy ustnej z Uniwersytetu w Hamburgu) opracował specjalną metodę szczotkowania zębów, na użytek której CURAPROX stworzył odpowiednią szczoteczkę jednopęczkową.

Jest ona wykonana z włókien  o zaokrąglonym kształcie. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ szczoteczka jednopęczkowa o ściętym, zaokrąglonym kształcie, idealnie dopasowuje się do anatomii linii dziąsła.

Szczoteczka jednopęczkowa  polecana jest dla osób noszących aparaty ortodontyczne i implanty oraz dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się przyjemnością perfekcyjnego mycia zębów. Technika solo jest idealna dla utrzymania czystości wzdłuż linii dziąsła.

Nasze zęby to indywidualności, które muszą być czyszczone pojedynczo, dookoła i  delikatnie. Najlepiej udaje się to dzięki szczoteczkom jednopęczkowym, które pielęgnują każdy ząb oddzielnie.

Przedstawiona technika czyszczenia, połączona z dobrym czyszczeniem przestrzeni międzyzębowej, spełnia najwyższe wymagania higieny. Początkowo stosownie jej wydaje się trudniejsze niż jest w rzeczywistości. Jednak kilka godzin treningu, na przykład podczas oglądania telewizji sprawi, że nie będziecie chcieli już zmieniać tej techniki.
 
Język pomaga sterować szczoteczką jednopęczkową, łącznie ze zmysłem dotyku na powierzchni dziąsła. Czyszczenie przy użyciu zmysłu dotyku ma bardzo ważny dodatkowy efekt: niewidoczne, i u wielu pacjentów zaniedbane obszary uzębienia są tak samo dokładnie czyszczone jak i te, które widzimy w lusterku.

 

Zobacz krótki film, na czym polega czyszczenie zębów szczoteczką jednopęczkową. 

 

 

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel