Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie szczoteczki międzyzębowe wybrać? Czym się sugerować?

2020-10-30
Jakie szczoteczki międzyzębowe wybrać? Czym się sugerować?

Prawidłowa higiena jamy ustnej jest bardziej skomplikowana niż szorowanie zębów przez kilka minut przy użyciu dowolnej szczoteczki i pasty. Oczywiście, uzębienie każdej osoby jest kwestią indywidualną, więc optymalne jego czyszczenie trzeba dostosować do wieku i… umiejętności prawidłowego mycia zębów, które powinno być delikatne, ale dokładne i skuteczne. Jednym z czynników, które sprawiają, że czyszczenie jamy ustnej takie właśnie jest, to zadbanie o przestrzenie międzyzębowe. Zrobić to można przy użyciu odpowiedniej szczoteczki. Jak ją jednak wybrać i czym się podczas tego wyboru sugerować? 

Dlaczego warto stosować szczoteczki międzyzębowe? 

Przestrzenie między zębami można oczyszczać za pomocą nici dentystycznych, jednak szczególnie polecane przez dentystów są właśnie specjalne szczoteczki międzyzębowe. Pozwalają one na swobodne sięganie do miejsc niedostępnych dla zwykłych szczoteczek. To bardzo ważne, ponieważ właśnie w przestrzeniach międzyzębowych gromadzi się najwięcej bakterii. Badania pokazują iż ok 1/3 higieny jamy ustnej znajduje się w przestrzeniach międzyzebowych. Szczoteczki dostosowane są one do wielkości i kształtu przestrzeni międzyzębowych. Komfort podczas skutecznego szczotkowania zębów zdecydowanie się dzięki temu zwiększa. 

Działanie szczoteczek międzyzębowych opiera się na „wsuwaniu się” w przestrzenie międzyzębowe i wyprowadzaniu stamtąd płytki nazębnej. Wybór właściwego rozmiaru średnicy tego przyrządu pozwala na dotarcie do wszystkich przestrzeni bez powodowania przy tym uszkodzeń dziąseł. Delikatne i elastyczne włosie optymalnie dostosowuje się do kształtu uzębienia i usuwa zanieczyszczenia (płytkę nazębną i resztki pokarmowe) ze wszystkich zakamarków jamy ustnej. Szczoteczki międzyzębowe stosowane regularnie przynoszą wiele korzyści, takich jak: 

  • zapobieganie krwawieniom, 
  • obkurczanie się brodawek, 
  • wygojenie stanów zapalnych. 

Czym kierować się wybierając szczoteczki międzyzębowe? 

Ważne jest nie tylko zdecydowanie się na używanie szczoteczek międzyzębowych, ale także odpowiedni ich wybór. Decydujmy się na produkty wykonywane przez znane i cenione marki dentystyczne, które używają materiałów najwyższej jakości oraz wprowadzają innowacyjne technologie. Wówczas są one nawet skuteczniejsze od nici dentystycznych. 

Bezpieczeństwo użytkowania zapewnione jest przez powleczenie rdzenia szczoteczki tworzywem sztucznym. Rdzeń szczoteczki powinien być bardzo cienki.  Należy zwrócić uwagę także na to, żeby wzdłuż tego tworzywa umieszczone były delikatne, bardzo cienkie,  elastyczne włókna, które dokładnie wypełniają całą międzyzębową przestrzeń. Dzięki temu można pozbyć się zdecydowanie większej ilości osadów, resztek pokarmów i płytki nazębnej. 

Które szczoteczki międzyzębowe wybrać? 

Jakie szczoteczki międzyzębowe spełniają wspomniane wymagania? Z pewnością na uwagę zasługują te wyprodukowane przez Curasept, stanowiące idealne rozwiązanie dla osób z odsłoniętymi szyjkami zębowymi oraz wrażliwymi zębami. Szczoteczka do zębów Curasept 010 jest doskonała dla wszystkich osób z nadwrażliwością dziąseł. Dzięki bardzo dużej liczbie miękkich i gęsto ułożonych włosów równomiernie i delikatnie usuwa ona płytkę nazębną, docierając nawet w najbardziej niedostępne miejsca. Ta miękka szczoteczka zabezpiecza dziąsła przed uszkodzeniami spowodowanymi nieprawidłowym szczotkowaniem, a przy tym perfekcyjnie usuwa płytkę bakteryjną, wnikając w przestrzeń pomiędzy zębami. 

 Seria szczoteczek międzyzębowych Curasept PROXI jest skuteczniejsza w usuwaniu płytki nazębnej nawet od nici dentystycznych, ponieważ wnika w najwęższe szczeliny, do których zwykłe szczoteczki nie mają dostępu. Budowa, decydująca o jej skuteczności, składa się z metalowego bardzo cienkiego  rdzenia i korpusu szczoteczki. Na rdzeniu znajduje się włosie o grubości, gęstości i długości innym dla każdej szczoteczki. Wybierając odpowiedni produkt, trzeba kierować się rozmiarem rdzenia, który jest jedną z najważniejszych cech. Koniecznie musi on posiadać odpowiednią grubość, żeby móc dotrzeć do najmniejszych, najtrudniej dostępnych przestrzeni. Równie istotna jest elastyczność na właściwym poziomie, by usuwać płytkę nazębną bez zginania. 

Szczoteczki międzyzębowe wyposażone są też we wspomniany korpus. Posiada on kształt ułatwiający kontrolę ruchu i zapewniający wygodny uchwyt. Od czego zależy wysoka jakość takiej szczoteczki? Przede wszystkim od rdzenia i jego kształtów, a także stabilności i zastosowanych materiałów. Włosie szczoteczki powinno być elastyczne, sprężyste i bardzo delikatne. Prawidłowy wybór rozmiaru tego akcesorium można rozpoznać po tym, że włosie całkowicie wypełnia przestrzeń międzyzębową, samo narzędzie wchodzi zaś w tę przestrzeń z delikatnym naciskiem, ale bez oporu.

Polecane

Szczoteczka międzyzębow Curaprox CPS 14 regular

Szczoteczka międzyzębow Curaprox CPS 14 regular

33,00 zł brutto2640 pkt.
Szczoteczka do zębów Curasept  MAXI SOFT 010

Szczoteczka do zębów Curasept MAXI SOFT 010

Cena regularna: 17,30 zł brutto14,71 zł brutto1176.80 pkt.
SUPERFLOSS Curasept

SUPERFLOSS Curasept

24,50 zł brutto1960 pkt.
pixel