Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak dbać o zęby nosząc aparat ortodontyczny?

2020-02-14
Jak dbać o zęby nosząc aparat ortodontyczny?
Aparat ortodontyczny jest najczęściej stosowaną metodą leczenia krzywizny zgryzu. Niestety jego stosowanie wiąże się też pewnymi trudnościami – pod łukiem i wokół zamków bardzo często przedostają się fragmenty jedzenia, które stanowią doskonałą pożywkę dla bakterii próchnicotwórczych. Umycie zębów staje się kłopotliwe, tak samo jak pozbycie się resztek pożywienia spod aparatu. Jak prawidłowo dbać o zęby, by noszenie aparatu nie stało się jednoznaczne z innymi problemami natury stomatologicznej?

Dokładne czyszczenie zębów

Nosząc aparat ortodontyczny, prawidłowe czyszczenie zębów jest kluczowym zabiegiem, który gwarantuje zdrowie i ochronę przed próchnicą. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniej szczoteczki ortodontycznej.

Czyszczenie zębów powinno być wieloetapowe. Pierwszym krokiem jest delikatne wyczyszczenie ogólnodostępnej powierzchni zęba i aparatu za pomocą Curaprox Ortho . Szczoteczka wyróżnia się przede wszystkim:
  • miękkim włosiem,
  • małą główką, która dociera do każdego zakamarka jamy ustnej,
  • kilkoma tysiącami super cienkich włosków myjących,
  • zdolnością delikatnego masowania dziąseł.

Z kolei szczoteczka do zębów Curasept jednopęczkowa długa pomaga dokładnie wyczyścić każdy ząb i dotrzeć do miejsc wyjątkowo trudnych. Nie możemy zapominać także o przestrzeniach między poszczególnymi zębami oraz o dokładnym wyczyszczeniu elementów samego aparatu. W tym celu najlepiej sprawdzi się Curasept Proxi T17 

Kilka zasad pielęgnacji zębów, które trzeba znać

Każdy zna zasady, by szczotkować zęby przynajmniej dwa razy dziennie i ograniczać spożycie cukrów, które stanowią idealną pożywkę dla bakterii. Jeśli lubimy więc zjeść słodki deser, pamiętajmy o późniejszym, porządnym wyszczotkowaniu zębów. Noszenie aparatu ortodontycznego wymaga od nas jeszcze większej systematyczności i konsekwencji w przestrzeganiu zasad. Poza stosowaniem odpowiednich szczoteczek kilku rodzajów od na przykład Curaprox czy Curasept, należy pamiętać, by wymieniać je co ok. 2-3 miesiące. Po wieczornym myciu zębów nie należy także niczego już jeść czy pić. Dopuszczalna jest jedynie czysta woda, która nie zawiera żadnych dodatków. Raz na jakiś czas warto odwiedzać stomatologa, który oceni stan uzębienia i wyda zalecenie wykonania profesjonalnego zabiegu czyszczącego zęby przez higienistkę.

Noszenie aparatu ortodontycznego nie musi oznaczać dodatkowych zmartwień i kłopotów z utrzymaniem odpowiedniej higieny jamy ustnej. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, by zapomnieć o próchnicy czy tworzeniu się płytki nazębnej, która może powodować wiele dolegliwości związanych z zębami.

Polecane

Szczoteczka ortodontyczna Curasept

Szczoteczka ortodontyczna Curasept

17,30 zł brutto1384 pkt.
pixel